כיצד מייצרים שמיכת פוך?

כמעט לכל אחד ואחת מאתנו, יש לפחות שמיכת פוך אחת שהוא משתמש בה בעונת החורף. השמיכות הללו ידועות בבידוד המושלם שלהן, ובכך שהן יכולות לשמור עלינו במהלך הלילה, למנוע מאתנו להתקרר, ולאפשר לנו ליהנות משינה טובה יותר. עם זאת, האם עצרתם פעם לחשוב כיצד בכלל מייצרים את השמיכות הללו וממה הן עשויות? מאחר שזה מוצר שמשתמשים בו לעתים קרובות – כדאי גם לדעת איך מכינים אותו.

אולגה - מוצרי פוך טבעי

כל תהליך הייצור מתחילתו ועד סופו

  • בחירה וסינון של המילוי – קודם כל, צריך לבחור את חומר המילוי. שמיכת פוך יכולה להיות מלאה בחומרים כמו נוצות או פלומות של אווז. הפלומה הטובה ביותר היא בצורת כוכב ללא השדרה ועם הנפח הרב ביותר.
  • ניקיון – לפני שהפלומה נכנסת לשמיכה היא עוברת תהליך של חיטוי, ייבוש ומיון. הניקיון של המילוי הוא חשוב, שכן מקורו בבעלי חיים, ויש להקפיד על כך שהפלומה לא נושאת איתה חיידקים שונים או אבק. ישנן מכונות מיוחדות לניקוי רטוב של חומר המילוי, וכך בטרם הוא מוכנס לשמיכה – הוא עובר תהליך סטריליזציה.
  • מילוי השמיכה – כעת יש להכניס את חומר המילוי לתוך השמיכה עצמה. שימו לב כי שמיכת פוך מחולקת לריבועים שווים בגודלם המופרדים בתפר עם קירות. כל קובייה ממולאת באופן שווה. שיטת התפירה עם קירות נותנת לשמיכה יותר גובה ולכן הבידוד טוב יותר. יתרון נוסף לשיטת הקירות היא שאם בעתיד נרצה להוסיף או להוריד חומר, ניתן לעשות זאת בלי לקלקל את הבד.

ומה עם הציפוי?

שימו לב שכשאתם מקבלים שמיכת פוך, היא מגיע ללא מצעים. אתם צריכים לבחור את המצעים המתאימים ביותר עבורה, כאשר מצעי הכותנה הם כמובן הבחירה הרווחת והמומלצת ביותר. מכל מקום, כעת אתם מודעים כמובן לתהליך הייצור של שמיכות פוך , ויודעים כיצד מכינים אותן. זה חשוב להמשך – כי אם תרצו לנקות את השמיכה מבפנים, לא פעם לאופן ייצורה תהיה השפעה על תהליך הניקיון.

אולי יעניין אותך גם...
שמיכת פוך 100 פלומת אווז
שאלות ותשובות בנושא שמיכת פוך

שמיכת פוך היא מוצר יקר שנשמר לאורך שנים רבות. תהליך החידוש מנקה לחלוטין את הפוך באופן סטרילי, הפוך מוכנס לבד חדש עשוי 100% כותנה ובסוף התהליך מתקבלת שמיכת פוך באיכות גבוהה מאוד כמו שמיכה חדשה.

קרא עוד »
שמיכות פוך
טיפים לשמיכות פוך

הדבר החשוב ביותר בשמיכות פוך הוא המילוי. פוך טבעי מכיל 100% פלומת אווז טבעי, בעוד שאר האחוזים מורכבים מנוצות. חשוב לרכוש את השמיכה מיצרן איכותי ולסמוך על כך שמדובר על חומרים אותנטיים.

קרא עוד »
שמיכת פוך 100% פלומת אווז
מהי פלומה?

כשהחורף מגיע אחד הדברים היחידים שמנחמים אותנו זו שמיכת הפוך.
שמיכת הפוך יכולה להיות נעימה עד כדי כך שיהיה כל כך קשה לצאת ממנה בבוקר, אך זה תלוי איזו שמיכה יש לכם. לא כל שמיכת פוך תהיה נעימה כזו וצריך לדעת מה בדיוק אתם קונים.

קרא עוד »
דילוג לתוכן