כיצד מייצרים שמיכת פוך?

כמעט לכל אחד ואחת מאתנו, יש לפחות שמיכת פוך אחת שהוא משתמש בה בעונת החורף. השמיכות הללו ידועות בבידוד המושלם שלהן, ובכך שהן יכולות לשמור עלינו במהלך הלילה, למנוע מאתנו להתקרר, ולאפשר לנו ליהנות משינה טובה יותר. עם זאת, האם עצרתם פעם לחשוב כיצד בכלל מייצרים את השמיכות הללו וממה הן עשויות? מאחר שזה מוצר שמשתמשים בו לעתים קרובות – כדאי גם לדעת איך מכינים אותו.

אולגה - מוצרי פוך טבעי

כל תהליך הייצור מתחילתו ועד סופו

  • בחירה וסינון של המילוי – קודם כל, צריך לבחור את חומר המילוי. שמיכת פוך יכולה להיות מלאה בחומרים כמו נוצות או פלומות של אווז. הפלומה הטובה ביותר היא בצורת כוכב ללא השדרה ועם הנפח הרב ביותר.
  • ניקיון – לפני שהפלומה נכנסת לשמיכה היא עוברת תהליך של חיטוי, ייבוש ומיון. הניקיון של המילוי הוא חשוב, שכן מקורו בבעלי חיים, ויש להקפיד על כך שהפלומה לא נושאת איתה חיידקים שונים או אבק. ישנן מכונות מיוחדות לניקוי רטוב של חומר המילוי, וכך בטרם הוא מוכנס לשמיכה – הוא עובר תהליך סטריליזציה.
  • מילוי השמיכה – כעת יש להכניס את חומר המילוי לתוך השמיכה עצמה. שימו לב כי שמיכת פוך מחולקת לריבועים שווים בגודלם המופרדים בתפר עם קירות. כל קובייה ממולאת באופן שווה. שיטת התפירה עם קירות נותנת לשמיכה יותר גובה ולכן הבידוד טוב יותר. יתרון נוסף לשיטת הקירות היא שאם בעתיד נרצה להוסיף או להוריד חומר, ניתן לעשות זאת בלי לקלקל את הבד.

ומה עם הציפוי?

שימו לב שכשאתם מקבלים שמיכת פוך, היא מגיע ללא מצעים. אתם צריכים לבחור את המצעים המתאימים ביותר עבורה, כאשר מצעי הכותנה הם כמובן הבחירה הרווחת והמומלצת ביותר. מכל מקום, כעת אתם מודעים כמובן לתהליך הייצור של שמיכות פוך , ויודעים כיצד מכינים אותן. זה חשוב להמשך – כי אם תרצו לנקות את השמיכה מבפנים, לא פעם לאופן ייצורה תהיה השפעה על תהליך הניקיון.

אולי יעניין אותך גם...
ניקוי שמיכות פוך עם הבד
סוגים שונים של שמיכות פוך

בעונת החורף, מטבע הדברים כולנו אוהבים להתכסות מתחת לשמיכת פוך איכותית למדי, וליהנות מהבידוד החם והנעים אשר היא מספקת לנו. יש להבין כי שמיכות פוך ככלל אינן מחממות – הן מספקות לגוף בידוד

קרא עוד »
ייצור שמיכות פוך
שמיכת פוך יחיד

שמיכת הפוך הינה השמיכה הנפוצה ביותר לשימוש במהלך חודשי החורף.
שמיכות פוך הינן השמיכות המחממות ביותר בשוק, ולכן אין פלא שהן משמשות את רובנו במהלך חודשי החורף הקרים. "פוך" הינו שם כולל לשמיכות הממולאות בחומר מבודד המאפשר חימום יעיל של הגוף

קרא עוד »
דילוג לתוכן