איך לנקות שמיכת פוך וליהנות משינה נקיה ונעימה?

כולנו מכירים ביתרונות של שמיכות הפוך, ויודעים עד כמה הן יכולות לתרום לשינה נעימה וחמימה בזמן עונת החורף. עם זאת, עולה תמיד השאלה הקבועה, האם אנחנו יכולים גם לנקות ולכבס את השמיכות הללו מעת לעת?

אם הבד בלוי אז צריך לחדש את השמיכה

חשוב מאד לזכור כי שמיכות פוך הן מצרך יקר למדי, ולכן חשוב מאד לשמור על האחזקה שלהן. אם שומרים ומכבסים בצורה המתאימה את השמיכות – אפשר לשמור עליהן למשך שנים ארוכות והן יוכלו לאפשר לכם לעבור לא מעט חורפים בהצלחה רבה.

אולגה - מוצרי פוך טבעי

אז איך לכבס שמיכת פוך?
אצלנו יש שני סוגים של כביסה, אם הבד במצב טוב עושים כביסה עם הבד. כל אחד יכול לכבס בבית שלו אבל אף אחד לא יכול לייבש.
אצלנו יש מכונת ייבוש שמייבשת על עיקרון של חום ומיקרוגל. חום מבחוץ ומיקרוגל מפנים החוצה.

(יש לקוחות שמביאים לכביסה עם הבד כל שנה ויש כאלו שמביאים פעם במספר שנים, כל אחד מתי שהוא מרגיש צורך לנקות את השמיכה).

איך לכבס שמיכת פוך?

  • הפרדת המילוי מהציפוי – כאשר יש צורך לבצע ניקוי שמיכות פוך חשוב קודם כל לבצע הפרדה בין המילוי של השמיכה לבין הציפוי שלה. מדוע? הציפוי של השמיכה יכול לעבור לרוב כביסה רגילה (אם בוחרים בתוכנית המתאימה). המילוי לעומת זאת דורש טיפול אחר לחלוטין. שימו לב שלציפוי יש הוראות כביסה מיוחדות לעתים וחשוב מאד לעקוב אחריהן, ובחלק מהמקרים עדיף לבצע את הכביסה ביד.

  • איך מכבסים את המילוי? – את המילוי של שמיכות פוך יש לכבס בזהירות רבה. באופן עקרוני, אם המילוי הוא סינתטי כולו או סינתטי ברובו, קל יותר לכבס אותו, ואפשר להשתמש במכונת כביסה ביתית ולבצע כביסה עדינה או לבצע כביסה ביד.
    לעומת זאת, אם מדובר על מילוי טבעי, יש להיזהר. לעתים קרובות יש למסור את מילוי שמיכת הפוך שלכם למכבסה מקצועית. מדוע? מילוי טבעי דורש תוכניות כביסה מיוחדות ודורש גם הסרת אבק מקצועית, ולכן מכונות כביסה ביתיות לא תמיד יכולות לספק את המענהה לכך, ואף לא כביסה ביד, ולכן יש למסור זאת לידיים מקצועיות.

כל כמה זמן מכבסים?

מתי בעצם צריך לגשת ולכבס שמיכות פוך? תלוי מאד במצב השמיכה שלכם. אם אתם עושים שימוש גבוה יחסית בשמיכות בזמן החורף – כנראה שהן יתבלו מהר יותר ויספגו יותר ריחות רעים, ואז יש צורך לבצע את הכביסה בכל שנה. במקרים אחרים, אפשר לבצע את הכביסה אחת לשנתיים עד ארבע שנים בהתאם לצורך.

אולי יעניין אותך גם...
שמיכות פוך
טיפים לשמיכות פוך

הדבר החשוב ביותר בשמיכות פוך הוא המילוי. פוך טבעי מכיל 100% פלומת אווז טבעי, בעוד שאר האחוזים מורכבים מנוצות. חשוב לרכוש את השמיכה מיצרן איכותי ולסמוך על כך שמדובר על חומרים אותנטיים.

קרא עוד »
המדריך לכיבוס מעילים ושקי שינה מפוך

הישראלים אוהבים מאוד לטייל ולצאת לטיולי קמפינג על חוף הים של הכינרת. הכול טוב ויפה, אבל כשמגיעים חזרה הביתה מתחילות הצרות: שקי השינה מלאים בבוץ, המעילים מלוכלכים מהברביקיו, ואתם מרגישים אבודים ומתחילים לחפש

קרא עוד »
שמיכת פוך 100% פלומת אווז
מהי פלומה?

כשהחורף מגיע אחד הדברים היחידים שמנחמים אותנו זו שמיכת הפוך.
שמיכת הפוך יכולה להיות נעימה עד כדי כך שיהיה כל כך קשה לצאת ממנה בבוקר, אך זה תלוי איזו שמיכה יש לכם. לא כל שמיכת פוך תהיה נעימה כזו וצריך לדעת מה בדיוק אתם קונים.

קרא עוד »
דילוג לתוכן