ניקוי שמיכות פוך עם הבד

שמיכת פוך היא השמיכה הכי יקרה שתוכלו לרכוש, והיא יכולה להסב לכם עונג רב בכל לילה ולילה. היא כל כך נעימה וכל כך חמימה שמובן מדוע בכל בית בישראל אפשר למצוא אותה, אך השאלה הגדולה היא כיצד לתחזק אותה ולנקות אותה בצורה נכונה.

השמיכה שלכם לא תהיה איכותית לעד

שמיכות פוך יכולות להיות איכותיות עד כדי כך ששמיכה אחת תעלה לכם 2000 שקלים. זה נראה לכם מחיר מוגזם אך אם תחפשו את המחירים בשוק, תבינו שיש שמיכות מפלומת אווז, בדרך כלל שמיכות זוגיות גדולות מאוד שמצופות במשי, שיעלו לכם בטווח מחירים כאלו.
זה לא משנה אם תבחרו שמיכה איכותית במיוחד או שמיכה שעולה 800 שקלים שעשוי רק מחמישים אחוז פלומה וציפוי סינטטי, היא לא תהיה איכותית באותה המידה אחרי כמה חודשים אם לא תנקו אותה.
כמובן שהתחזוקה שלה כוללת גם תיקונים במידת הצורך אך הניקיון היא נקודת התורפה של הציבור כולו.

מדוע חשוב לכבס את שמיכת הפוך וכל כמה זמן?

  • ניקוי שמיכות באופן כללי וניקוי של שמיכות פוך באופן ספציפי חשוב במיוחד לאיכות חיים גבוהה. כיצד הניקוי של השמיכה קשור לאיכות החיים? שמיכת הפוך תהיה הפריט החשוב ביותר בביתכם בתקופת החורף ועמה תלכו לישון מחובקים, אז אפשר להבין ששמיכה שאינה נקייה תפגע באיכותה השינה באופן משמעותי.
  • ניקיון השמיכה יאפשר לכם ליהנות מניחוחות מרעננים, הוא יסלק את כל המזהמים והבקטריות שנדבקו אליה במהלך חייה ויהיו לא מעט כאלו, ובאופן כללי כל הזיעה שנדבקה אליה בתקופת החורף, הרי מדובר בשמיכה מחממת עד כדי הזעה. גם אם אתם לא רואים את הזיעה הזו, היא נמצאת בשכבות הציפוי ואף במילוי של השמיכה וההבדל יורגש היטב לאחר כיבוס שלה.
  • את שמיכת הפוך יש לכבס כל שנה. מוטב לכבס אותה לפני השימוש בה, לפני תקופת החורף, אך כמובן שזה תלוי באיזה אזור בארץ אתם גרים וכמה אתם משתמשים בה. כמו כן מומלץ לכבס אותה כאשר היא מתלכלכת ולא נעים להתכסות בה, דבר שיכול לקרות גם במהלך העונה ולא לפניה.

איך מנקים שמיכות פוך בצורה נכונה?

שמיכת פוך לא יכולה לעבור ניקיון ביתי מושלם מכיוון שמכונת הכביסה והמייבש הבייתי לא מתאימים לניקוי וייבוש מוחלט של שמיכה ומילוייה.
שימו לב שהייבוש שלה היא הנקודה המשמעותית ביותר, השטיפה עצמה סוגרת את הפוך, מכווצת את הפלומה שבו, וכך כל היתרונות שלה נעלמים. ייבוש השמיכה מחדש הוא זה שפותח את שמיכת הפוך ומאפשר ליהנות מהבידוד התרמי שלה, אך ייבוש עצמאי כולל שימוש בייבוש טבעי תחת אור השמש לא יהיה מספק.
ניקוי מקצועי הוא הפתרון היחיד!

כיצד מתבצע ניקוי שמיכות פוך מקצועי?

ניקוי שמיכות פוך מקצועי קודם כל יבחן היטב את כל חלקי השמיכה ויבין האם יש בה קרעים כלשהם. אותם קרעים יכולים להיות הרסניים במהלך הניקיון כאשר הפלומה שנמצאת בתוכה, אותו מילוי שמקנה לה את עיקר יתרונותיה, יכול לצאת במהל הסחרור שלה במכונת הכביסה.
לאחר מכן תוכנס שמיכת הפוך אל המכונה שאחראית על הניקוי היבש ושם היא תבלה כמה דקות ארוכות עד לניקוי מוחלט.
במקרים אחרים השמיכה תעבור ניקוי רטוב ולא ניקוי יבש, אך לאחר מכן היא תיובש באמצעים מיוחדים שכוללים חום ברמה המתאימה כדי להחזיר לשמיכה את האווריריות שלה.

דילוג לתוכן