כריות נוחות – כי יש על מה להניח את הראש

לא סתם כשמשוועים לרגע אחד של מנוחה מן השגרה הלחוצה אומרים: "אם היה רגע אחד להניח את הראש". הנחת הראש על הכרית ושינה בכלל הן חלק משמעותי מאוד מחיינו. שינה היא מצב בו אנו נמצאים כשליש מחיינו ויש לה תפקידים רבים וחשובים. בזמן שינה הגוף מבצע פעולות רבות שאינו יכול לבצע בזמן ערות. לשינה טובה יש השפעה על כל סוגי התפקוד: פיזי, רגשי, קוגניטיבי. לכרית ישנו חלק חשוב בשינה טובה. לכל אחד יכול להתאים סוג אחר של כריות. איך לבחור את הכרית המתאימה לנו, אילו כריות יש ואיך לשמור על הכרית?

איך יודעים מתי אנו זקוקים לכרית אחרת?

לפני שנזכיר איך לבחור את הכרית המתאימה, איך בכלל תדעו שהגיע הזמן להחליף כרית? ישנם כמה סימנים: התעוררות עם כאבי גב וצוואר הם סימן ברור לכך שמשהו בכרית לא מסתדר. גם אם קשה לכם להרדם ולמצוא את המנח המתאים של הראש על הכרית, זהו סימן שכדאי למצוא כזו שתתאים לכם בצורה טובה יותר.

איך לבחור את הכרית המתאימה?

היום ישנם סוגים שונים של כריות (שנפרט עליהם בהמשך). מה צריך להנחות אתכם כאשר אתם מחפשים כרית? כדאי לשים לב לכמה דברים:

  • תנוחת השינה שלכם: על פי תנוחת השינה אליה אתם רגילים תוכלו לבחור את גובה הכרית המתאים. לשינה על הצד תתאים כרית גבוהה יותר ואילו לשינה על הבטן או על הגב תתאים כרית נמוכה.
  • להתאים את הכרית לסוג המזרון: כאשר המזרון רך יותר, הגוף שוקע יותר ולכן תתאים כרית נמוכה. עם מזרון קשה הגוף ממוקם גבוה יותר כך שכרית גבוהה תתאים יותר.
  • מידת הרכות שמתאימה לכם: יש מי שאוהבים שהכרית מקבלת את צורת הראש והיא מתגמשת בהתאם לתנוחה ולתזוזה ויש מי שאוהבים כרית העומדת על המשמר כמו חייל ומהווה עוגן לכל תזוזה ונשארת כפי שהיא. מדובר כאן על העדפה אישית וכל אחד יודע מה מתאים לו.

סוגים שונים של כריות

היום ישנם סוגים שונים של כריות, הן מחומרים ממקור טבעי והן חומרים סינתטיים. לכל חומר יכולים להיות יתרונות וחסרונות:

  • כרית פוך: כרית פוך המלאה בפלומת אווז היא כרית רכה הנותנת תחושה מפנקת. הכרית גמישה מאוד ומשנה את צורתה בהתאמה לתנוחת הראש ותנועתו כך שמרגישים שהיא מותאמת היטב לכל אחד. מומלץ לבחור בכרית שמילויה הוא כולו פלומה ולא נוצות או שילוב ביניהן. לפלומה יש גמישות ויכולת בידוד שאין לנוצות.
  • כרית לטקס: לטקס או גומי אויר הוא חומר טבעי וגמיש. זהו חומר היפואלרגני המצוין לבעלי רגישויות או אלרגיות. בנוסף זוהי כרית המספקת תמיכה מעולה לראש ולצוואר.
  • כרית ויסקו: הויסקו הוא מעין ספוג זיכרון המכיר ו"זוכר" את תנוחת הראש והכתפיים וכך ניתן מיד להתמקם כפי שרגילים.
  • מגוון פיתוחים: היום ישנן כריות שונות עם מגוון פיתוחים: כריות כמו אלה המשמשות אסטרונאוטים, כריות עם כדוריות ג'ל מקרר, כריות בגבהים שונים ועוד ועוד. לא כדאי להסתבך אלא לבדוק את הגובה, רמת הקושי ובאופן כללי את התחושה שמקבלים בנגיעה בכרית.

כריות - לא רק לקנות אלא גם לשמור

מעבר לכך שתקנו את הכרית המתאימה לכם ביותר, חשוב גם לשמור על הכרית ולתחזק אותה אם נדרש. כריות פוך הן נעימות ומספקות כיף אדיר ולכן מומלץ להשקיע מעט ולנקות אותן מדי תקופה. את הכרית יש לנקות עם חומרים מיוחדים ומומלץ לתת אותה למקום המתמחה בניקוי וחידוש כריות פוך, למקרה שיש בה גם חור והיא זקוקה לתיקון. גם כרית נוצות מומלץ למסור לניקוי מקצועי.

אנו בחברת אולגה מוצרי פוך מתמחים בניקוי וחידוש מוצרי פוך וגם מציעים סוגים שונים של כריות לבחירתכם.
דילוג לתוכן