חידוש שמיכות פוך

חידוש שמיכת פוך מבצעים בצורה הבאה: את השמיכה הישנה פורמים. לא ניתן להשתמש בבד הישן לאחר פרימתו. את החומר מכניסים למכונת הכביסה, שם הן מתכבסת במים וסבון. לכל לקוח מכבסים אותו בנפרד. תהליך תיקון שמיכות פוך מתבצע כל שכל שמיכה נפרמת ומתוקנת בנפרד.

תהליך החידוש

לאחר גמר הכביסה התכולה עוברת לתא ייבוש ושם מתייבשת בטמפרטורה של 142 מעלות צלזיוס.

בגמר הייבוש התכולה עוברת לתא קירור ושם יש אפשרות למיין את החומר לפי איכות. השילוב של הטמפרטורה הגבוהה בתא הייבוש והאור האולטרה סגולי בתא הקירור מהווים את תהליך הסטריליזציה שהפוך והנוצות עוברים.

לאחר המיון והחיטוי התכולה עוברת לתא איסוף, משם מעבירים את התכולה למכונת המילוי. אם יש צורך או הלקוח מעוניין, ניתן בהזדמנות זו להוסיף פוך לפי רצון הלקוח.

בסופו של כל התהליך הלקוח מקבל שמיכת פוך מחודשת ונעימה לשימוש.

שאלות ותשובות בנושא חידוש שמיכות פוך

אם תשאלו אותנו, שמיכת פוך היא ללא ספק אחד מפינוקי החורף הבלתי מעורערים, ויש לה השפעה של ממש על איכות השינה שלנו. אולם, כדי לשמור עליה לאורך זמן, מדי פעם צריך להעביר אותה תהליך חידוש, הכולל מספר שלבים עיקריים.

שאלות ותשובות בנושא חידוש שמיכות פוך

אם תשאלו אותנו, שמיכת פוך היא ללא ספק אחד מפינוקי החורף הבלתי מעורערים, ויש לה השפעה של ממש על איכות השינה שלנו. אולם, כדי לשמור עליה לאורך זמן, מדי פעם צריך להעביר אותה תהליך חידוש, הכולל מספר שלבים עיקריים.

זו שאלה מצוינת, ובעידן שלנו בו נדמה שניתן להשיג הכל ובזול, לכאורה האפשרות העדיפה היא לקנות חדש, לא? ובכן, בהנחה שיש לכם מוצר איכותי בבית שניתן לחידוש ובמחיר זול יותר ממוצר זהה חדש, חבל לשלם יותר.
שמיכות פוך איכותיות הן לא משהו שקל תמיד למצוא, ובנוסף, שמיכת פוך איכותית משפיעה באופן ניכר על איכות השינה במידה רבה על הבריאות, שכן היא מבודדת מעולה, ולצד כל זאת היא מפנקת להפליא.

מדובר בתהליך ייחודי המסייע לכם לשמר את המוצר הקיים ולקבל מוצר מחודש ברמה גבוהה מאוד בלי צורך "לבזבז" את תכולת שמיכת הפוך הקודמת, אלא להיפך. אתם יכולים ליהנות מהמוצר האהוב והמפנק שוב ושוב.
בנוסף, חשוב גם להזכיר כאן את מושג ה"שימוש החוזר" אשר המודעות אליו הולכת וגוברת כיום, בעיקר בהקשר הסביבתי (אך לא רק). מדובר בגישה לחיים, שגורסת כי לא צריך לזרוק מוצרים לפח ולייצר פסולת מיותרת, כאשר ניתן לחדש מוצרים בתהליך פשוט ומהיר יחסית.

תהליך הניקוי נוגע לשמיכה כולה כמו שהיא, ומטרתו היא ניקוי השמיכה לצורך חיטוי, הוצאת ריחות כגון שתן והוצאת הלחות מהשמיכה דבר הגורם לפתיחה של הפוך והגברת הבידוד. לעומת זאת, תהליך חידוש שמיכות פוך כולל הוצאה של המילוי, העברת התכולה לניקיון וחיטוי, הוספת מילוי במידת הצורך, וציפוי חדש.

שמיכת פוך איכותית, דהיינו כזו שעשויה ממילוי טבעי העשוי מפלומה, היא שמיכה בעלת יכולת בידוד אופטימלית, ובשילוב בד טבעי ואיכותי לא פחות (בד"כ כותנה בצפיפות המאפשרת אטימות אך גם בד נושם ), שמיכת הפוך היא גם מבודדת וגם אינה מעודדת הזעה.
אולם, היות ומדובר בחומרים טבעיים, הם עשויים להתבלות עם הזמן, ללא תהליך ניקוי המשמר את המילוי כראוי.
כדי למנוע את אותה בליה, יש צורך, להעביר את התכולה תהליך ניקוי וחיטוי חדש, ולאחר מכן להשתמש בציפוי בד איכותי אטום ונושם כאמור, שיסייע לכם להשתמש בשמיכה לתקופה ממושכת.

המלצה שלנו לבצע חידוש שמיכות פוך לקראת הקיץ

באופן טבעי, רוב האנשים נזכרים לחדש את שמיכות הפוך שלהם רק בחורף וכשיש ביקוש, הדבר לוקח יותר זמן. לעומת זאת, אם תחדשו את השמיכות בקיץ, תוכלו לקבל חידוש מהיר ואיכותי ובעוד כמה חודשים כשתשלפו את השמיכות מחדש, יהיה לכם חם ונעים.  עם זאת, ניתן לחדש את שמיכות הפוך בכל עונה כמובן.  

וודאי, וזה בעצם יתרון נוסף של תהליך החידוש. מכיוון שמילוי השמיכה ממילא מוצא מן הציפוי, ניתן להוסיף מילוי בהתאם לדרישת הלקוח ולהפוך את השמיכה לפלאפית עוד יותר, רכה ונעימה.

שמיכת פוך בעלת מילוי טבעי מבודדת הכי טוב כאשר היא בעלת הנפח המתאים. לכן, בימי הקיץ, מומלץ לא לשמור אותה בצורה דחוסה, אלא לשים אותה בציפת כותנה בארגז המצעים במינימום קיפול על מנת לשמור על הנפח הטבעי שלה.
שמירה כזו תסייע גם לאוורור שלה, ותשמור על המילוי נקי לאורך זמן רב. בנוסף, חשוב לדעת כי שמיכות פוך אינן מתייבשות טוב לאחר כביסה ביתית, וזאת מכיוון שמייבש ביתי לא פועל בטכנולוגיית מיקרוגל וכתוצאה מכך נשארת לחות רבה בתוך השמיכה, מה שיכול להביא להתפתחות עובש.
כדי להימנע ממצב כזה, גם לאחר החידוש, מומלץ להעביר את השמיכה ניקוי וייבוש מקצועי מפעם לפעם.

דילוג לתוכן